BIO kosmetika, proč ji používat.

06.05.2019

Víte o tom, že ke zkrášlení sebe a čištění svého domova používáte přímo chemický koktejl, který škodí vašemu zdraví i přírodě?Víte, že rty jsou nejcitlivější partie na obličeji a je třeba je velmi chránit? Klasické pomády na rty obsahují vazelíny, které jsou nepropustné pro minerální látky, aby rty zvlhčily. A neustále mažete a mažete a rty jsou dále suché a suché.Víte, že pokožka hlavy vstřebává všechny chemické složky z šampónů, kondicionérů, barev na vlasy a velmi to škodí našemu organismu.Víte, že zubní pasta Colgate Total obsahuje antibakteriální látku triclosan, která může v pitné vodě s chlorem vytvářet chloroform. Tento plyn se snadno vstřebává pokožkou nebo vdechnutím a může podpořit vznik deprese, poškodit játra, zvýšit riziko nádorového onemocnění I její chemické složení je velmi škodlivé. 

A co na to říká Margit Slimáková, naše specialistka na zdravotní prevenci? 

I při střídmém použití pouhých deseti konvenčních přípravků denně na sebe aplikujeme až 150 ingrediencí. Jejich jednotlivé součásti byly testovány. Problém je, že neexistují žádné testy vzájemného působení koktejlu chemikálií v kosmetických přípravcích, ke kterým je nutné připočítat také desítky dalších aditiv a reziduí agrochemikálií z konvenčních potravin. Používat konvenční kosmetiku a drogerii však není nezbytné, bezpečnější alternativy existují. Mnohé konvenční výrobky je dokonce možné nahradit přípravky z vlastní kuchyně. Například při úklidu nejlépe poslouží ocet, citrón a soda.  

Proč tedy používat BIO?

Důvodem je bezpochyby fakt, že ekodrogerie a ekokosmetika je velmi šetrná jak k vašemu zdraví, tak k životnímu prostředí. Certifikované označení "EKO" může získat pouze výrobek, který obsahuje jen přírodní látky, které se dokážou v přírodě samovolně rozkládat a neznečišťují ji. Díky ryze přírodnímu složení, je ekodrogerie i daleko přátelštější k lidské pokožce, to znamená že ji dobře snášejí jak lidé s citlivou pokožkou a malé děti, tak i alergici a astmatici. 
Doporučení:
Používejte Bio kosmetiku, chrání Vaše zdraví
Chrání životní prostředí a šetří ji pro naše děti
Je účinná, jen je důležité si správně vybrat, zkoušejte, experimentujte

Je kvalitní, v široké nabídce

Beneco - kosmetika pro každého

Havlíkova přírodní apotéka - kosmetika pro náročnější

Dulcia - slovenská BIO kosmetika

Dr. Hauschka - luxusní biokosmetika

Ecoclean - bio čistící a prací prostředky

Kosmetika a úklid bez zdravotního rizika Margit Slimáková

Ekodrogerie

                         STUDIO ZDRAVI a VZDĚLÁVÁNÍ                
 
kontakt +420 604 122 772
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!