BIO - věřit, nevěřit? Doporučení.

30.03.2019
 • BIO potravina je označení pro potraviny produkované bez umělých chemikálií. Pesticidy patří v ekologickém zemědělství k zakázaným látkám. Víte o tom, že v ČR se jen na ornou půdu vysype 13 000 tun/rok pesticidů na ochranu rostlin. Pesticidy jsou toxické látky, které jsou vyrobeny s úmyslem zabít živé organismy. Pět nejčastěji se vyskytujících pesticidů v EU je klasifikováno jako karcinogenní. Obzvláště zranitelnou skupinou jsou děti.
   • "Společnost je kompletně nemocná, v posledních letech roste počet případů rakoviny do obludných čísel, systém to neutáhne a hrozí jeho kolaps", tvrdí farmaceut Richard Pfleger."
    Největší nebezpečí totiž je ničení původních typů prostředí, hrozí vymírání a války o vodu říká profesor Storch. V Česku mizí tradiční zemědělská krajina, kterou nahrazují třeba velké lány řepky".

    Konvenční zemědělství vede k naprosté degradaci orné půdy a často k její nevratné ztrátě. Ke ztrátě toho nejdůležitějšího pro naši výživu.
    BIO zemědělci se chovají k půdě velmi šetrně.
    Měli byste vědět, že kontrola ekologického zemědělství probíhá průběžně, nikoli až u výsledných produktů jako v konvenčním zemědělství. Kontrola je daná zákonem.
    A pokud zemědělec s biopotravinami nedodržuje jasně psaná pravidla, ztrácí svůj statut ekozemědělce na jehož schválení čeká 2 roky

    DOPORUČENÍ:
    1.
    Používejte BIO potraviny alespoň jeden výrobek týdně. Šetříte si zdraví své i zdraví svých dětí.
    2. Potraviny Lídl mají největší a nejdostupnější nabídku BIO potravin
    3. Zakoupením BIO potravin šetříte přírodu pro své děti
    4. Farma Klokočov - jasný důkaz čistoty BIO produkce - možnost exkurze

    5. Omývejte ovoce a zeleninu vegiwashem: snížení působení pesticidů  o 97% nebo alespoň namočením ovoce na 15 do roztoku sody a vody na 1l vody 1 lžička sody 

   • BIO košíky
   • Pesticidy v potravinách
   • BIO potraviny
                         STUDIO ZDRAVI a VZDĚLÁVÁNÍ                
 
kontakt +420 604 122 772
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!