Bobkový list - využití. Návod.

09.01.2023

Bobkový list je běžně dostupné koření, je levný a účinný. Bobkový list je výborný pomocník na migrény a bolavé klouby, snižuje krevní cukr a lze jej použít k detoxikaci organismu. Lze jej využít jako čaj, olej nebo tinkturu.

Některé vědecké studie naznačují, že bobkový list pomáhá inhibovat růst rakovinných buněk, čímž nepopiratelně přispívá k prevenci onkologických onemocnění. 

Příprava čaje:
Nasekejte si cca jednu lžičku sušených listů, které přelijte 250-300 ml vroucí vody a nechte 15 minut louhovat. Pokud chcete čaje připravit větší množství, dávkujte asi 4-6 větších listů na litr vody. Pro lepší chuť můžete přidat i kousek hřebíčku nebo celé skořice a dosladit medem. Pijte přecezený.

Výroba oleje:

30 g bobkových listů nadrťte nebo rozemelte na jemný prášek, dejte do lahvičky a zalijte 250 ml olivového nebo jiného rostlinného oleje (např. mandlového, jojobového). Dobře uzavřete a dejte na 14 dní na tmavší místo. Občas vše protřepejte. Nakonec olej přeceďte, slijte do tmavé nádoby a skladujte v temnu a chladu.

Výroba tinktury

50 g bobkových listů dejte do lahve a zalijte kvalitním konzumním lihem (alespoň 70%). Nechte na tmavším místě alespoň několik týdnů louhovat.

Buď zdráv Marci


                         STUDIO ZDRAVI a VZDĚLÁVÁNÍ                
 
kontakt +420 604 122 772
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!