Relaxační pobyty

a Léčba tichem 

KONTAKT 604 122 772

Toužíte si odpočinout, zrelaxovat nebo jen tak být o samotě v tichu? Cítíte, že nastal čas na změnu? 

Potom právě pro vás jsem připravili relaxační program uprostřed přírody v obci Horní Lhota u Ostravy. Ubytujeme vás v malé dřevěné chaloupce se sociálním zařízením a kuchyňkou.
Pro ty, kteří chtějí úplně vypnout a načerpat síly je tady program LÉČBA TICHEM.
Je vědecky  prokázáno, že ticho léčí, zklidňuje mysl, zbavuje nás stresu a napětí.
Zkuste i vy ozdravit své tělo i mysl. Vyzkoušejte, jaké je to být jen sám se sebou, nic nedělat, procházet se v lese, nikam nespěchat, neslyšet mobil ani PC... jen poslouchat zpěv ptáků a přírody.
Po celou dobu pobytu jste bez mobilu, PC, rádia, bez hudby, bez čteni a bez mluvení.   

Doporučené výlety:

- zámek Hradec nad Moravicí
- mlýn vodníka Slámy v Háji ve Slezsku
- lázně Klimkovice
( wellnessPriessnitzovy venkovní koupele)
minigolf v Klimkovicích
- vyhlášené tvarůžky restaurace Mexiko ve Vřesině
- zámek Raduň u Kravař 
- arboretum Nový Dvůr u Opavy
- lyžařský vlek Vaňkův Kopec
- cykloturistika 

Cena pobytu

chatka 1 den - 1.000 Kč
sleva v případě obsazenosti pouze 1 osobou
chatka 1 den - 800Kč
plus 200 Kč/den dřevo na topení
Ubytování nezahrnuje povlečení a ručník. Šetříme životní prostředí. S sebou prosím vlastní spacák a ručník. 

Strava dle domluvy 
Cena stravy: 500 Kč/den/osoba
Konzultace: 700 Kč/90 min
Příjezd 1. den mezi 15 .a 19. hod., odjezd 3. den od 13. do 15. hod.
Vhodné pro jedince i 2 osoby. Možnost přistýlky pro třetí osobu. Domluva nutná.

článek o tichu v časopise Květy a prezentace studia Merlin 
autorem článku je Nicole Mrzenová Vosátková

Pro někoho může být nesnesitelné i běžné ticho. Začne se ošívat, cítí se nekomfortně, chybí mu neustálý šum a hluk, na nějž je přivyklý. Jak si začít užívat ticho?

"Je fajn si uvědomit, o jaký hluk se jedná. Je to přirozený hluk z ulice, od sousedů? S tím toho moc neuděláme, ale můžeme třeba odejít do přírody, někam do ticha," dává návod Radka Loja s tím, že se také může jednat o "hluk" z interakcí na sociálních sítích nebo jiných platformách typu "Musím se podívat, co se děje, dal mi někdo lajk?" "Zde se jedná o velmi nebezpečný 'hluk' - dopaminovou závislost, která v těžkých případech vyžaduje pomoc odborníka. Lehčí 'závisláci' si mohou sami naordinovat ticho od sítí - 'detox' třeba tak, že si je aspoň na týden vypnou," ukazuje, že i hluk má různé podoby. V obou případech ale radí: pokud se opravdu rozhodneme užívat si ticho a máme s tím problém, tak bychom tak měli činit po malých dávkách a postupně přidávat.

Využít můžeme i pomocnou ruku. Léčbu tichem nabízí Marcela Tokařová, jež stojí za projektem Buď zdráv (www.maserske-kurzy-ostrava.cz) zahrnujícím prevenci, zlepšení a udržení zdraví, ale i kurzy pro maséry, cvičitele a trenéry zdraví. "Součástí tohoto projektu je Kopec radosti, což jsou nejrůznější relaxační pobyty, terapie, otužování... Je určen těm, kteří nechtějí být sami a touží být v přírodě a jen tak si lebedit. A také těm, kteří jsou ochotni pro své zdraví něco udělat," objasňuje Marcela Tokařová, jež léčbu tichem doporučuje všem, kteří mají jakýkoli zdravotní problém či si potřebují srovnat myšlenky, zbavit se stresu. "Nebo jen na zkoušku, jaké je to být v tichu, klidu, nic nedělat a jen se věnovat sobě a svým myšlenkám. Poslouchat křik ptáků a šumění stromů," usmívá se. Jedná se o třídenní program, který může zahrnovat i lesní terapii, otužování či masáž.

Je vlastně všude

"Žila jsem jako většina lidí - děti, práce, vztahy, podnikání, spokojená, nespokojená... A najednou změna v práci a impulz, že tak to nechci, a rozhodnutí, že z toho vyskočím," vzpomíná, jak se dostala k tichu. Pak už se prý věci děly samy: dům v lese, téměř na samotě, výpověď v práci, pes v rodině a ticho, les, příroda, samota.

"A proto, že mi ticho hodně pomohlo při řešení mnoha situací, jsem se rozhodla nabídnout ho i ostatním. Já sama jsem v tichu téměř po celý den. A úplné ticho si dopřeji asi dvakrát ročně na dobu tří dnů. Kdybych to shrnula, ticho mi dalo obrovskou svobodu," líčí nadšeně a pochvaluje si, že účastníci program hodnotí velmi příznivě. "Mluví o objevení nepoznaného a o nechuti vrátit se do civilizace. Je ale pravda, že někdo se už třepe na mobil," shrnuje zkušenosti klientů. Hodně lidí si podle jejích slov za tu krátkou dobu uvědomí, jak žijí chaoticky, ve spěchu a že mají chuť to změnit. "Stává se, že přijdou na příčinu svého problému ohledně vztahu, zdraví a práce," doplňuje.

                         STUDIO ZDRAVI a VZDĚLÁVÁNÍ                
 
kontakt +420 604 122 772
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!